יש לקרוא עד הסוף לפני התשלום

נתן אלתרמן-
היוצר והיצירה במרחב ובזמן


בהדרכת ענת הופמן


לפני 50 שנה הלך לעולמו נתן אלתרמן, מהיוצרים הרב-גוניים החשובים ביותר במאה השנים האחרונות. יוצר שחותמו מורגש ביום יום הישראלי עד ימינו.
במהלך סדרת אלתרמן זו ננסה להעמיק בדמותו, ביצירתו ובעיקר בנקודות ההשקה המרתקות שנמצאות בין ההיסטוריה, היצירה והמרחב הארצישראלי.
הסדרה מורכבת מ4 מפגשים, שתי הרצאות בזום ושני סיורים.

ניתן להירשם לכל מפגש בנפרד.מפגש ראשון- הרצאת zoom
יום שלישי,כ"ב כסלו, 8.12.20

שעה: 20:30
"כי סערת עלי,לנצח אנגנך" – נתן אלתרמן – ביוגרפיה אישית וארצישראלית
משורר, פזמונאי, פובליציסט, מחזאי, סופר...הרבה כתרים נקשרו לנתן אלתרמן, ונראה כי בכל אחד מהם הותיר חותם משמעותי בתרבות הישראלית. במפגש זה נעלה על נס את היוצר, דרך כתביו נאיר חלק מיצירתו הפופולארית של היוצר- ודרכה את המציאות הארצישראלית בימיו.
מפגש שני- סיור רגלי
יום שלישי, ז' טבת, 22.12.20
שעות: 10:00-13:00
"בכל זאת יש בה משהו" – בעקבות נתן אלתרמן בתל אביב

בגיל 15 הגיע נתן אלתרמן לתל אביב, ולמעט שנים ספורות, חי בה עד יומו האחרון. אלתרמן אהב, נשם, חש, וכתב את תל אביב. העיר, מצידה, השיבה לו אהבה בחייו, וגם אחרי מותו. בסיור פיוטי זה נלך ברחובות ובשדרות העיר בעקבותיו של היוצר נשמע עליו, נחשף לשירים שכתב על העיר ועל מה שאירע בה, ונתבונן בעיניים אלתרמניות על אותה עיר ש"בכל זאת יש בה משהו".
מפגש שלישי- הרצאת zoom

יום שלישי, כ"א טבת, 5.1.21
שעה: 20:30
'אין שביעי לו' – הטור השביעי

הטור השביעי – הטור האקטואלי שכתב אלתרמן במשך עשרות שנים מהווה יומן למציאות הארצישראלית בימי המדינה שבדרך ועד לעשורים הראשונים בימי המדינה. במהלך המפגש ננסה לשרטט את מהותו של הטור, ולהבין מעט מקסמו ומשמעותו.

מפגש רביעי- סיור רגלי
יום שלישי, ו' שבט, 19.1.21
שעות: 10:00-13:00
'הטור הירושלמי' – בעקבות הטור השביעי של נתן אלתרמן בירושלים

במשך עשרות שנים פרסם נתן אלתרמן את 'הטור השביעי', טור שליווה את המאורעות הגדולים בארץ. בסיור זה נצעד בעקבות הטורים 'הירושלמיים' של אלתרמן, נתוודע לאירועים ידועים יותר וידועים פחות, נשמע את דעתו של אלתרמן אודותם, ונגלה כי בירושלים "בכל זאת יש משהו" אלתרמני....----------------------------------


לאחר הרישום תקבלו פרטים בהודעת sms ובמייל. הקישורים להרצאות ומקום המפגש מופיעים במייל בלבד.

------
מחיר לסיור: 75 ש"ח
מחיר להרצאה: 30 ש"ח
מחיר לכל הסדרה: 190 ש"ח
------

בכל בעיה ניתן להתקשר לאביעד- 0542246161