הפתעות ברחובות ירושלים


סדרת הרצאות עם תמר הירדניבין סמטאותיה הנסתרות של ירושלים מקופלים בתים יפים ומסקרנים, שכיות חמדה כמוסות ואנשים יוצאי דופן המתגלים רק לאוהבי ירושלים האמיתיים. בואו לחשוף מעט מכל אלה בסדרת ההרצאות של תמר הירדני, דור תשיעי בירושלים, מורת דרך ומספרת סיפורים.

-----------------------

כל ההרצאות מועברות בשעה 20:30
---
קישור
להרצאות יישלח לאחר הרישום והתשלום למייל
---
מחיר לכל הסדרה: 125 ש"ח
---

מחיר להרצאה: 30 ש"ח
---

ההרצאות מועברות בזום ולא יוקלטו
---------------------13.1.21 – טרגדיה בטלביה ושיעור עברית בתלפיות - שבעה בתים מיוחדים שלא הכרתם בירושלים

איזו טרגדיה גרמה לאליאס ג'לאט לבנות את הבית המפואר ביותר בטלביה? למה הרשו הבריטים לדב יוסף לבנות את ביתו ברחביה ללא חיפוי אבן כחוק? מה סיפר אליעזר בן יהודה לבוני ביתו בתלפיות? ומה גילתה לתדהמתה חנה מנדל בעליית הגג בביתה שבמושבה הגרמנית? על זאת ועוד בהרצאה מרתקת על שבעה בתים מיוחדים שלא הכרתם בירושלים.


20.1.21 – עץ אגס רענן ודקל קטלני - שבעה אנשים מיוחדים שלא הכרתם בירושלים
איזה עץ שתל וולפגנג בראון בגינתו ומדוע? את מה חגגה רחה פראייר בריקודים בכיכר הנקראת על שמה? האם באמת תלה עצמו אלתר לוין על דקל בגינת ביתו? ומה שכנע לבסוף את גיטל דינוביץ לעזוב את העיר העתיקה? על זאת ועוד בהרצאה מרתקת על שבעה אנשים מיוחדים שלא הכרתם בירושלים.


27.1.21 – טעות בפסוק וחומה סודית - שמונה הפתעות שלא הכרתם בירושלים העתיקה

מה שינתה החברה לפיתוח מזרח ירושלים בנבואת זכריה הרשומה בכיכר בתי מחסה? מדוע הרובע הארמני מוקף בחומה משל עצמו? למה יש כל כך הרבה מכסי ביוב ברחוב דוד? ומהו הסמל המוזר הטבוע בחזית שער יפו? על זאת ועוד בהרצאה מרתקת על שמונה הפתעות שלא הכרתם בירושלים העתיקה.


3.2.21 – מגדל אייפל בירושלים?! - שמונה הפתעות שלא הכרתם בירושלים החדשה

למה השער ההיסטורי של משכנות שאננים נדד ממקומו? איפה מתחבא מגדל אייפל בשכונת קטמון? מה אף אחד לא רואה על אנדרטת אלנבי ברוממה? ואיזה מבנה בן 500 שנה ניצב בדרך בית לחם? על זאת ועוד בהרצאה מרתקת על שמונה הפתעות שלא הכרתם בירושלים.


10.2.21 – רכבת עלומה ומטוסים שהתעופפו - שמונה דברים שנעלמו מנופה של ירושלים
מהו הפס המוזר המסומן על רצפת רחבת שער יפו? היכן באמת עברה פעם דרך חברון? מה מסתתר מתחת לאספלט ברחוב מרדכי היהודי בשכונת בקעה? ומיהו הרופא המופלא שהקים את בית החולים לילדים? על זאת ועוד בהרצאה מרתקת על שמונה דברים שלא הכרתם שנעלמו מנופה של ירושלים.